LT EN FR DE
 • slider-image

  1 of 3

 • slider-image

  2 of 3

 • slider-image

  3 of 3

Lino privalumai

 1. Lininis audinys 3 kartus stipresnis, 5 kartus atsparesnis trinčiai (dilinimui) ir labiau žvilgantis nei medvilnė;
 2. Linas nesukelia alerginių reakcijų, yra kaip natūralus antiseptikas, jame mažiau kaupiasi purvas, muilo bei kalkių nuosėdos, todėl tinka net mažiems vaikams ar odos problemų turintiems žmonėms;
 3. Po kiekvieno skalbimo lino audinys minkštėja ir tampa mažiau glamžus;
 4. Lino audinys metams bėgant ne tik nepagelsta, bet darosi vis baltesnis ir švelnesnis;
 5. Linų pluoštas greitai drėksta ir džiūsta, todėl vėsią naktį audeklas šildo, o kaitrų vidudienį kūną vėdina;
 6. Lininis audinys atsparus statiniam elektros krūviui, todėl nesielektrina;
 7. Linas, lyginant su kitais audiniais, sudaro geriausią mikroklimatą odai, t.y. laidus orui, gerai sugeria drėgmę ir prakaitą (lininis pluoštas gali sugerti 20 % savo svorio ir nebūti šlapias), todėl oda nešunta, kas ypač aktualu žmonėms, kurių oda yra jautri ar turi polinkį į egzemą;
 8. Lininis audinys – ekologiškas, nes tai visiškai beatliekinis produktas, gamtai ir ekologijai nesudarantis jokio žalingo poveikio;
 9. Lininis audinys ne taip greitai susitepa, nes paviršiuje yra mažų plaukelių, kurie yra slidūs, lygūs ir nelabai prisiima nešvarumus;
 10. Linas greitai glamžosi, tačiau jam būdingos raukšlės laikomos autentiškumo bei geros kokybės ženklu;
 11. Linas per pusę sumažina radiacijos daromą poveikį ir apsaugo žmogaus organizmą nuo ultravioletinių spindulių;
 12. Lininis pluoštas naudojamas kosmonautų apsauginiams rūbams, išorinei kosminių laivų apsaugai, taip pat iš jo gaminami JAV banknotai, popierius cigaretėms, biblijoms.

Šiais laikais vis dar gali atsirasti žmonių, kurie sakys, jog linas yra nepatogus naudoti ar nemadingas, tačiau tai yra netiesa. Jei įsigijote gaminį iš lino, tai būkite tikras, jog investuojate į prabangą, natūralumą bei funkcionalumą.

Atraskite visas gerąsias lino savybes AB „Linas“ gaminiuose.

Lininių audinių ir gaminių priežiūra

Norint išnaudoti visas geriausias lino savybes, džiaugtis gaminių ilgaamžiškumu bei kokybe, būtina žinoti svarbiausias detales ir gudrybes, kaip prižiūrėti lininius gaminius.

Skalbimas

Linas gali būti skalbiamas rankomis, mašina, valomas sausai. Balinantys skalbikliai tinkami baltam linui, tačiau spalvotą audinį reikia skalbti švelniais skalbikliais arba švelniu muilu. Taip pat nerekomenduojami chloro turintys balikliai, nes jie gali sugadinti audinio struktūrą.
Jeigu skalbimui naudojamas vanduo yra kalkėtas, siūlome pridėti minkštiklio, ypač skalbiant tamsesnius audinius. Niekada kartu neskalbkite tamsių ir šviesių audinių. Jeigu skalbiate mašina, neperkraukite jos, kad lininis gaminys galėtu laisvai judėti. Priešingu atveju, jis gali tapti dryžuotas. Tik įsidėmėkite – jei į lino sudėtį įeina dar kokia nors medžiaga, reikia skalbiant atsižvelgti ir į tos pagalbinės medžiagos savybes. Tiek skalbiant mašina, tiek rankomis lininiai gaminiai turi būti kruopščiai išskalauti.
Sauso valymo privalumas, jog gaminiai grąžinami išlyginti. Linines užuolaidas bei romanetes rekomenduojame valyti sausuoju būdu cheminėje valykloje, taip išvengsite gaminių susitraukimo.
Beje, jei ant audinio atsirado vienokia ar kitokia dėmė, ją galite panaikinti naudodami valiklį, tik prieš tai jį išbandykite užpylę ant nepastebimos rūbo dalies. Valikliui leiskite įsigerti, palaikykite dvi tris minutes ir išplaukite. Jei valiklis jokių pakitimų nepaliko, nepašviesino esamos spalvos, galite jį drąsiai naudoti visam drabužiui ir pilti ant dėmės, tik jokiu būdu nepilkite valiklio į skalbyklę.

Džiovinimas

Džiovinti galima džiovinimo mašinoje taip pat ir natūraliu būdu. Po skalbimo linas bus susiglamžęs, tad išskalbtą ir nestipriai nugręžtą audinį reikia tinkamai pakabinti, kad džiūdamas dar labiau nesusiglamžytų. Kadangi linas itin gerai ir džiūsta, svarbu jį laiku nudžiauti ir neleisti perdžiūti, kitaip bus labai sunku išlyginti.

Lyginimas

Lininius audinius geriausia lyginti tuomet, kai jie dar šiek tiek drėgni: visų pirma – geriau išsilygins, o ir papildomai drėkinti lyginant nebeteks. Rekomenduojama lyginti iš blogosios audinio pusės, taip apsaugant lino paviršių nuo glotnumo, blizgumo ir spalvos blukimo. Raukšlėms išlyginti naudokite karštą laidynę (3 taškeliai) su garais. Po lyginimo lininius gaminius palikite truputį drėgnus ir pakabinkite vėsioje, sausoje ir gerai vėdinamoje patalpoje, kad iki galo išdžiūtų.

Lino išskirtinės savybės

Linas laikomas seniausiu natūraliu augaliniu pluoštu. Apie 5000 m. pr. kr. Egipte jau buvo dėvimi lininiai drabužiai, o lino audinys laikytas šventu ir naudotas maldų ir aukojimų metu bei mumifikuojant Egipto faraonus. Lietuviai linus augino irgi seniai. Linai minimi pačiose seniausiose lietuvių liaudies dainose - darbo dainos susijusios su auginimu, rovimu, verpimu. Tautosakoje linai vadinami šventu augalu, saulės žolynu, moters javu.
Lininis audinys - žmogaus organizmui priimtiniausia ir palankiausia medžiaga: visa, kas žmogaus organizmui naudinga, ji praleidžia, o kas žalinga - nepraleidžia. Lino ląstelė puikiai susiderina su žmogaus organizmo ląstele, sukurdama palankų efektą žmogaus organizmui.

Gaminiai iš lino dėl stiprumo ir praktiškumo plačiai vartojami ir mėgstami namuose, nes ne taip greitai nusidėvi, lengvai skalbiasi. Jie greičiau sugeria drėgmę, dėl to ypatingai tinka rankšluosčiams. Specialiai padengtus gaminius, pavyzdžiui, staltieses, ypač lengva prižiūrėti ir galima naudoti net lauko baldams apdengti. Taip pat linas absorbuoja staigius temperatūros svyravimus, todėl jis puikiai tinka saunai ir voniai skirtiems gaminiams. Kaip žinia, gaminiai iš lino yra ne tik patrauklūs akiai, bet ir ekologiški bei antialergiški, todėl geriausias pasirinkimas - lininė patalynė, kuri tarnaus tikrai ilgą laiką. Moksliniais tyrimais įrodyta, jog miegant lininiuose pataluose, lengviau užmigti, o miegas būna kokybiškesnis.

Mitai apie liną

Linas traukiasi.

Daugiau ar mažiau, bet po skalbimo traukiasi visi natūralaus pluošto audiniai. Tiems, kam ypač tai aktualu galime pasiūlyti specialią apdailą S4, kuri minimizuoja gaminių susitraukimą po skalbimo. Taip pat prieš siūnant gaminį, rekomenduojama audinį išskalbti.

Linas glamžosi.

Natūralus linas yra glamžus, bet nereikia pamiršti, kad linas ir turi glamžytis, nes tai šio pluošto unikalumas ir išskirtinumas. Norint sumažinti glamžumą, rekomenduojame rinktis lininius audinius, kurių sudėtyje yra kitų pluoštų (medvilnės, viskozės) arba rinktis audinį su specialia lengvos priežiūros apdaila LPA, kuri minimizuoja gaminių glamžymąsi po skalbimo. Svarbiausia nepamiršti, jog po kiekvieno skalbimo audinys minkštėja ir tampa mažiau glamžus.

Linas sunkiai lyginasi.

Taip galvoja tik tie, kurie nežino svarbiausios lino lyginimo taisyklės – lyginti drėgnus, neperdžiūvusius gaminius. Dar viena išeitis mūsų speciali lengvos priežiūros apdaila LPA, kuri minimizuoja gaminių glamžymąsi po skalbimo, gaminiai lengviau lyginasi. Na, o didžiausia pagalbininkė, mūsų manymu, šioje situacijoje yra mada – kadangi šiuo metu madingiausi yra skalbti, nelyginti lininiai gaminiai – išplovei, išdžiovinai, naudoji.