Įmonės stiprybės

2019.02.26

Jau ilgus metus esame viena iš didžiausių linų gamintojų įmonių Baltijos šalyse. Mūsų sėkmę lemia ne tik per ilgus metus sukaupta darbo patirtis, bet ir mažytė paslaptis, kuria norime su jumis pasidalinti. Didelė sėkmės lyderystėje dalis priklauso nuo stiprios ir vieningos komandos, kuri kartu žengia bendro tikslo link. Jau vien norint suburti tokią komandą, reikia nemažai pastangų, o ją išlaikyti – tikras iššsūkis. Todėl jau daugiau kaip 15 metų įmonėje dirbame net su 4 metodologijomis, moko tarpusavio supratimo bei pagarbos, leidžia priimti vieningus ir teisingus sprendimus, problemas paversti iššūkiais, o konfliktus spręsti tik konstruktyviais būdais. Kviečiame ir jus susipažinti su mūsų sėkmingo darbo pagalbininkėmis, visomis keturiomis metodologijomis:

 1. Pirmoji, kurią įsidiegėme 2005 metais buvo Goldratt Ji puikiai tiko gamybinių rodiklių įsivedimui, pagal kuriuos matome savo veiklos rezultatus. Šie rodikliai ne tik leido matyti kiekvieno skyriaus ar darbuotojo indėlį į bendrą rezultatą, bet ir aiškiai nurodė, kur esame ir kur link judame. Mūsų visa motyvacinė sistema yra paremta būtent šiais rodikliais, kuriuos naudojame ir iki šiol.
 2. Vėliau sekė Franklin Covey – jo metodologijų pagalba išmokome planuoti savo laiką, išskirti svarbiausius darbus, taip koncentruojantis tik į judėjimą pirmyn ir geriausių rezultatų siekimą. Įmonės metinius tikslus papildė mėnesiniai bei savaitiniai planai, kurių dėka išmokome pamatyti savo klaidas, iš jų mokytis ir jų nekartoti.
 3. Komandinį darbą sustiprinti padėjo Adizės metodologija, joje didelis dėmesys skiriamas konfliktų sprendimui, skatinama jų nebijoti ir mokėti išspręsti konstruktyviai, t.y. įmonei naudingu būdu, taip pat taupyti laiką sprendžiant ne problemas, o iššūkius, nes tik juos išsprendus, įmonė judės į priekį. Besigilinant į šią metodologiją, supratome, kad visi darbuotojai yra skirtingi ir išmokome to nebijoti – kuo skirtingesni žmonės, tuo stipresnė komanda. Visada skatiname kolegų kūrybingumą ir naujas idėjas, bei komandos darbą su ateities projektais.
 4. Šiuo metu intensyviai dirbame Su Lean metodologija. Jos idėjas daugiausia naudojame gamybiniuose procesuose: dirbame 5S metodu, kuris leidžia greitai identifikuoti proceso nuostolius ir imtis veiksmų juos šalinti. 5S reiškia: surūšiavimas; susitvarkymas; švara; standartizavimas; savikontrolė, šiuo būdu stengiamės panaikinti visus švaistymus, sukurdami aplinką, kurioje darbuotojai gali greitai pastebėti problemas ir nedelsdami imtis veiksmų joms spręsti. Taip pat visi darbuotojai yra įtraukti į problemų sprendimą: skatiname visus žmones siūlyti idėjas gamybos procesams gerinti.

Vidinės taisyklės, tokios kaip tarpusavio supratimas ir pagarba vienas kitam tik dar labiau sustiprina metodologijų poveikį, kai visi esame išvien, kai žinome, jog nei vieno nuomonė nebus smerkiama, o indėlis į procesų gerinimą bus tinkamai įvertintas. Sėkmė – tai žinojimas, kad visa mūsų komanda žiūri viena kryptimi.

Naujienlaiškis

falgs

Susisiekite

  office@linas.lt +370 45 506100

  S. Kerbedzio str. 23
  LT-35114 Panevezys, Lietuva

  © AB „Linas“. S. Kerbedzio str. 23, LT-35114 Panevezys, Lietuva | Sąlygos ir taisyklės | Sprendimas ITBrolis