PAGRINDINĖ ĮMONĖS VEIKLA

Gatavų tekstilės dirbinių gamyba – pagal EVRK kodą 13.9
Tekstilės gaminių didmeninė prekyba – pagal EVRK kodą 46.41

“2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programa”

AB „Linas“ kartu su Latvijos įmone „JLU Technologies Ltd research&developing” bei Valstybiniu mokslinių tyrimų institutu „Gamtos tyrimų centras“ įgyvendina projektą „Inovatyvios daugiafunkcinės biotekstilės su integruotais silicio dioksido ir sukcinito priedais sukūrimas bei šio produkto poveikio tyrimai“ IFSITEX Nr.01.2.2-MITA-K-702-02-002. Projekto laikotarpis 2018- 2021m.

Projekto koncepcija yra susijusi su išsamiais tyrimais, paremtais naujoviškos biotekstilės ir galinčios apsaugoti gyvus organizmus nuo neigiamų išorinių aplinkos veiksnių.

Pirmą kartą bus atlikti sudėtingi junginiai, integruoti į tekstilę.

Pagrindinis AB „Linas“ tikslas šiame projekte yra darbas šia kryptimi, didinant užimamos rinkos dalį, gerinti pirkėjų išlaikymą ir įsitvirtinti naujuose rinkos sektoriuose.

Darbinės užduotys apima šiuolaikinių technologijų vystymą ir pritaikymą, naujoviškų audinių ir produktų kūrimą bei jų pristatymą klientams. Sukurti nauji produktai klientams gali suteikti pranašumo, ko negali pasiūlyti AB „Linas“ konkurentai.

Šis projektas yra finansuojamasES struktūrinių fondo lėšų pagal 01.2.2-MITA-K-702 priemonę „MTEP rezultatų komercinimo ir tarptautiškumo skatinimas“.

VERTYBĖS

NATŪRALUMAS
Linas – viena iš seniausių tekstilės rūšių pasaulyje. Lininės produkcijos gamyba nedaro žalingo poveikio gamtai, nes augdamas augalas nealina dirvos, be to, linai auga gan lengvai, todėl juos nereikia gausiai tręšti, apdoroti pesticidais, kaip daugelį kitų augalų, naudojamų audinių gamybai. Visi gaminiai, pagaminti iš lino yra biologiškai skylantys.

MODERNUMAS
Nuolat investuodama į pažangias technologijas, šiandien AB „Linas“ teikia visas lininių verpalų dažymo, audimo, apdailos ir siuvimo paslaugas nuo verpalų paruošimo audimui iki galutinio produkto pateikimo pirkėjui. Šiuolaikinės technologijos ne tik išsaugo geriausias linų pluošto savybes, bet ir sukuria išskirtinius elegancijos ir funkcionalumo derinius.

PATIKIMUMAS
Virš 60 metų veiklos patirtį turintis AB „Linas“ 80% savo produkcijos eksportuoja ir turi tvirtas pozicijas pasaulinėje tekstilės gaminių rinkoje. Įsikūrusi geografiškai patogioje vietoje, kaip pagrindinius konkurencinius pranašumus bendrovė siūlo užsakymų vykdymo greitį, lankstumą, aukštą ir stabilią gaminių kokybę bei platų gaminių ir paslaugų asortimentą.

KOKYBĖ
Nuo 2003 metų bendrovė dirba pagal visuotinai pripažintus kokybės reikalavimus, atitinkančius OEKO-TEX 100 standartus. Įmonė turi nuosavą kokybės laboratoriją, taip pat įdiegta trijų lygių kokybės kontrolės sistema, užtikrinanti puikios kokybės gaminių pateikimą klientams.

TVARUMO POLITIKA

60-ies metų darbo patirtis mus, kaip gamintojus, išmokė labai daug, pradedant tuo, kaip išsirinkti aukščiausios kokybės pluoštą, baigiant suvokimu apie mūsų veiksmų padarinius, kurie grandinine reakcija gali sukurti kelią geresnio rytojaus link.
Mūsų ideologijoje svarbiausia sumažinti pasaulį teršiančių veiksnių skaičių iki minimumo. Pirmąjį žingsnį link to žengėme 2017-aisiais, kuomet mūsų kompanija pradėjo naudoti tik žalią energiją. Tai reiškia, jog visos patalpos, skirtos gamybai, administracijai ir produkcijos laikymui, yra aprūpinamos elektra tik iš atsinaujinančių elektros šaltinių. Kiekvienais metais mums yra suteikiamas sertifikatas, parodantis, jog esame socialiai atsakinga įmonė, sauganti aplinką ir kokią įtaką mūsų sprendimas rinktis žaliąją energiją turėjo aplinkai. Skaičiai stebina ir mes esame daugiau nei patenkinti, matydami rezultatus, tačiau manome kad tai dar ne viskas, kas mūsų rankose.

 

Suvokimas apie liną, kaip tvarų audinį yra žinomas daugiau mažiau visiems – tai ilgaamžis, savaime yrantis pluoštas, kurio auginimui nėra naudojami pesticidai ar kitokie chemikalai. Deja, ne visi audiniai yra tokie draugiški aplinkai. Daugumai kitų pluoštų reikia kelių šimtų metų suirti, o yrimo procesu į gamtą išmetamos tonos kenksmingų chemikalų. Mūsų, kaip draugiškos aplinkai, kompanijos atsakomybė – sumažinti išmetamų, ilgai yrančių ar kitaip aplinkai kenkiančių audinių kiekį. Būtent taip į mūsų kolekcijas pateko perdirbti verpalai.
Kartu su tikėjimu, kad pluošto perdirbimas ir prikėlimas naujam gyvenimui yra vienas didžiausių žmonijos pasiekimų, mūsų asortimentas vis plėtėsi. Pradėję nuo paprasto audimo, kelių spalvų audinių su perdirbtais verpalais pasiūlos, šią dieną jau esame pasirengę klientams pasiūlyti įvairius dizainus, struktūras, plačią spalvų gamą, bei siūtus gaminius. Nuo šiol prie mūsų perdirbtų gaminių kolekcijų kūrimo prisiseda ir nauji partneriai „Hack your jeans“, kurių dėka mūsų asortimente atrasite kai ką visiškai naujo – lino ir perdirbto džinso draugystę. Jau dabar, atrodytų nemažą pažangą padariusiai įmonei, pasiekimai yra nemaži, tačiau visgi mūsų dar laukia ilgas kelias tvarumo politikos įgyvendinime.

Kai pirmą kartą išgirdome apie Fashion Revolution judėjimą, be galo apsidžiaugėme, kad mes, kaip gamintojai, galime pasidalinti su pasauliu: MES PAGAMINOME JŪSŲ DRABUŽIUS. Ši akcija yra ne viena iš tų, kuriose galėtume ar derėtų dalyvauti, tai tokia akcija, kurioje dalyvauti privalu, ir ne tik mums, bet ir visiems gamintojams, platintojams ar tiekėjams. Skaidrumas – tai pagrindinė šio judėjimo idėja, kuri puikiai leidžia atskleisti visą gaminimo procesą, nuo audimo iki pakavimo. Kadangi viską nuo pradžios iki pabaigos atliekame savo gamykloje, esame laimingi galėdami tuo pasidalinti ir su jumis. Taigi, susipažinkite su mūsų komanda, žmonėmis, kurie paverčia liną tinkamu nešioti ir kasdien naudoti:

Better cotton initiative

Nuo 2020 m. Mes taip pat esame BCI (ang. Better cotton initiative) nariai. BCI – tai pasaulinė ne pelno siekianti organizacija, nešanti žinią apie tvaresnę ūkininkavimo praktiką daugiau nei dviems milijonams medvilnės augintojų 21-oje pasaulio šalių. 2017–18 medvilnės sezono metu licencijuoti BCI ūkininkai užaugino daugiau nei penkis milijonus tonų „better cotton“ – o tai sudaro apie 19% visos medvilnės produkcijos! Skaičiai ir jausmas priklausyti šiai organizacijai yra nuostabūs! Dar geriau žinoti, kai mūsų klientai atpažįsta šias tris raides ir jas vertina taip pat, kaip mes.

Daugkartinio naudojimo gaminiai

Plastiko tarša pasaulyje jau niekam nekelia nuostabos ir nėra paslaptis. Išlieka tik klausimas kiekvienam mūsų – ar norime prie to prisidėti didinant ar mažinant?
Mes tikime, kad jūs norite plastiko vartojimą mažinti ir sąmoningai renkatės daugkartinio naudojimo prekes ir tikrai liksite patenkinti ilgaamžiais, natūraliais lininiais pirkinių bei daiktų saugojimo krepšiais, kurie buvo sukurti panaudojant visas gamybos metu nepanaudotas atraižas, įskaitant ir audinių valus. Trys idėjos puikiai apibrėžia mūsų atliekų mažinimo kolekcijos idėją: Mažink – Naudok dar kartą – rūšiuok!

Global recycled standard

Trys žodžiai, kuriuos nuo šiol galite matyti prie mūsų įmonės vardo – mums kaip didžiausia padėka už ilgus metus siekto tikslo. Įgyti tokį sertifikatą reiškia būti visuotinai pripažintai kaip tvariai, atsakingai įmonei, kuri siūlo perdirbtų audinių ir siūtų gaminių asortimentą.

Control Union nuo 2008 m. užtikrina šių sertifikatų išdavimą tik toms įmonėms, kurios atitinka skaidrios gamybos grandinės, socialinės ir aplinkosaugos praktikos bei cheminių apribojimų reikalavimus. Po ilgo siekio, šis sertifikatas jau mūsų rankose, o tai tik dar labiau įpareigoja mus, kaip gamintojus plėsti perdirbtų audinių asortimentą.

Šio asortimento plėtrą pradedame vieni pirmųjų perdirbdami savo gamyboje atlikusias linines atraižas. Perdirbimo projektas įgyvendintas kartu su ispanų partneriais Belda Llorens, o labiausiai džiuginanti šio projekto dalis yra ta, kad nuo šiol mūsų gamyba nepalieka jokių lino atliekų! Dažnu atveju perdirbti verpalai būna sintetiniai, tačiau mes sugebėjome pasiekti naują rezultatą rinkoje ir jums pristatyti 100% perdirbtus lino verpalus ir iš jų sukurtus audinius bei gaminius.

Besikeičiantis požiūris

Be abejo, ne vien didžiuliai poelgiai yra verti vadinti ekologiškais ar „žaliais“. Savo kasdienėje veikloje mes vadovaujamės keletu principų, kurių ilgalaikis poveikis ne ką menkesnis:
• Mes neišmetam atraižų nuo audinių, juos paaukojam socialinėms įstaigoms, iš jų vaikai, seneliai, negalią turintys žmonės daro įvairius darbelius ir rankdarbius;
• Mes siūlome plastikinius pirkinių maišus keisti ilgaamžiais, lininiais;
• Laikomės požiūrio „Pamąstyk prieš spausdinant“, taip mažiname popieriaus išeikvojimą;
• Mūsų visas gamybos procesas vyksta vienoje teritorijoje, o tai užtikrina minimalų teršalų kiekį transportuojant gaminius cechuose;
• Ir žinoma, mes visada rūšiuojame atliekas.
Kai žmogų pasiekia žinia apie jo atrodytų menką, bet reikšmingą prisidėjimą prie tobulėjimo, rezultatai kalba patys už save. Mes įsitikinę, kad šie mūsų veiksmai, tik pradžia to, ką pradėjome skatinami pozityvių minčių apie ekologiją. Besikeičiantis požiūris, naujos galimybės ir technologijos – visa tai mūsų planuose. Niekada nebuvo ir nebus per daug rūpesčio mus supančiai aplinkai.

Naujienlaiškis

falgs

Susisiekite

    office@linas.lt +370 45 506100

    S. Kerbedzio str. 23
    LT-35114 Panevezys, Lietuva

    © AB „Linas“. S. Kerbedzio str. 23, LT-35114 Panevezys, Lietuva | Sąlygos ir taisyklės | Sprendimas ITBrolis