LT EN FR DE
Pažiūrėkite įmonės pristatymą

Pažiūrėkite įmonės pristatymą

Video

Pagrindinė įmonės veikla

Gatavų tekstilės dirbinių gamyba - pagal EVRK kodą 13.9
Tekstilės gaminių didmeninė prekyba - pagal EVRK kodą 46.41

“2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programa”
AB „Linas“ kartu su Latvijos įmone „JLU Technologies Ltd research&developing” bei Valstybiniu mokslinių tyrimų institutu „Gamtos tyrimų centras“ įgyvendina projektą „Inovatyvios daugiafunkcinės biotekstilės su integruotais silicio dioksido ir sukcinito priedais sukūrimas bei šio produkto poveikio tyrimai“ IFSITEX Nr.01.2.2-MITA-K-702-02-002. Projekto laikotarpis 2018- 2021m.
Projekto koncepcija yra susijusi su išsamiais tyrimais, paremtais naujoviškos biotekstilės ir galinčios apsaugoti gyvus organizmus nuo neigiamų išorinių aplinkos veiksnių. Pirmą kartą bus atlikti sudėtingi junginiai, integruoti į tekstilę.
Pagrindinis AB „Linas“ tikslas šiame projekte yra darbas šia kryptimi, didinant užimamos rinkos dalį, gerinti pirkėjų išlaikymą ir įsitvirtinti naujuose rinkos sektoriuose.
Darbinės užduotys apima šiuolaikinių technologijų vystymą ir pritaikymą, naujoviškų audinių ir produktų kūrimą bei jų pristatymą klientams. Sukurti nauji produktai klientams gali suteikti pranašumo, ko negali pasiūlyti AB „Linas“ konkurentai.
Šis projektas yra finansuojamasES struktūrinių fondo lėšų pagal 01.2.2-MITA-K-702 priemonę „MTEP rezultatų komercinimo ir tarptautiškumo skatinimas“.

Vertybės

...NATŪRALUMAS
Linas - viena iš seniausių tekstilės rūšių pasaulyje. Lininės produkcijos gamyba nedaro žalingo poveikio gamtai, nes augdamas augalas nealina dirvos, be to, linai auga gan lengvai, todėl juos nereikia gausiai tręšti, apdoroti pesticidais, kaip daugelį kitų augalų, naudojamų audinių gamybai. Visi gaminiai, pagaminti iš lino yra biologiškai skylantys.

...MODERNUMAS
Nuolat investuodama į pažangias technologijas, šiandien AB „Linas“ teikia visas lininių verpalų dažymo, audimo, apdailos ir siuvimo paslaugas nuo verpalų paruošimo audimui iki galutinio produkto pateikimo pirkėjui. Šiuolaikinės technologijos ne tik išsaugo geriausias linų pluošto savybes, bet ir sukuria išskirtinius elegancijos ir funkcionalumo derinius.

...PATIKIMUMAS
Virš 50 metų veiklos patirtį turintis AB „Linas“ 90% savo produkcijos eksportuoja ir turi tvirtas pozicijas pasaulinėje tekstilės gaminių rinkoje. Įsikūrusi geografiškai patogioje vietoje, kaip pagrindinius konkurencinius pranašumus bendrovė siūlo užsakymų vykdymo greitį, lankstumą, aukštą ir stabilią gaminių kokybę bei platų gaminių ir paslaugų asortimentą.

...KOKYBĖ
Nuo 2003 metų bendrovė dirba pagal visuotinai pripažintus kokybės reikalavimus, atitinkančius OEKO-TEX 100 standartus. Įmonė turi nuosavą kokybės laboratoriją, taip pat įdiegta trijų lygių kokybės kontrolės sistema, užtikrinanti puikios kokybės gaminių pateikimą klientams.

Galite peržiūrėti trumpą įmonės pristatymą paspaudę šią nuorodą

Tvarumo politika

60-ies metų darbo patirtis mus, kaip gamintojus, išmokė labai daug, pradedant tuo, kaip išsirinkti aukščiausios kokybės pluoštą, baigiant suvokimu apie mūsų veiksmų padarinius, kurie grandinine reakcija gali sukurti kelią geresnio rytojaus link.
Mūsų ideologijoje svarbiausia sumažinti pasaulį teršiančių veiksnių skaičių iki minimumo. Pirmąjį žingsnį link to žengėme 2017-aisiais, kuomet mūsų kompanija pradėjo naudoti tik žalią energiją. Tai reiškia, jog visos patalpos, skirtos gamybai, administracijai ir produkcijos laikymui, yra aprūpinamos elektra tik iš atsinaujinančių elektros šaltinių. Kiekvienais metais mums yra suteikiamas sertifikatas, parodantis, jog esame socialiai atsakinga įmonė, sauganti aplinką ir kokią įtaką mūsų sprendimas rinktis žaliąją energiją turėjo aplinkai. Skaičiai stebina ir mes esame daugiau nei patenkinti, matydami rezultatus, tačiau manome kad tai dar ne viskas, kas mūsų rankose.
Alt Text
Suvokimas apie liną, kaip tvarų audinį yra žinomas daugiau mažiau visiems – tai ilgaamžis, savaime yrantis pluoštas, kurio auginimui nėra naudojami pesticidai ar kitokie chemikalai. Deja, ne visi audiniai yra tokie draugiški aplinkai. Daugumai kitų pluoštų reikia kelių šimtų metų suirti, o yrimo procesu į gamtą išmetamos tonos kenksmingų chemikalų. Mūsų, kaip draugiškos aplinkai, kompanijos atsakomybė – sumažinti išmetamų, ilgai yrančių ar kitaip aplinkai kenkiančių audinių kiekį. Būtent taip į mūsų kolekcijas pateko perdirbti verpalai.
Kartu su tikėjimu, kad pluošto perdirbimas ir prikėlimas naujam gyvenimui yra vienas didžiausių žmonijos pasiekimų, mūsų asortimentas vis plėtėsi. Pradėję nuo paprasto audimo, kelių spalvų audinių su perdirbtais verpalais pasiūlos, šią dieną jau esame pasirengę klientams pasiūlyti įvairius dizainus, struktūras, plačią spalvų gamą, bei siūtus gaminius. Nuo šiol prie mūsų perdirbtų gaminių kolekcijų kūrimo prisiseda ir nauji partneriai „Hack your jeans“, kurių dėka mūsų asortimente atrasite kai ką visiškai naujo - lino ir perdirbto džinso draugystę. Jau dabar, atrodytų nemažą pažangą padariusiai įmonei, pasiekimai yra nemaži, tačiau visgi mūsų dar laukia ilgas kelias tvarumo politikos įgyvendinime.
Alt Text
Akiračio plėtimas, naujos pažintys ir kitoks požiūris atvedė mus iki Danijos. Mes buvome taip sužavėti Closed-loop idėjos, kad klausimų ar verta prie jų prisijungti tiesiog nekilo. Taigi nuo šiol esame ne tik savo poelgiais besididžiuojanti įmonė, bet taip pat dalis pasaulinio masto kompanijų, susijungusių vienu tikslu – padėti planetai tapti švaresne savo prisilietimu, įrodyti, jog žmogus sugeba ne tik naikinti, bet ir kurti iš to, kas jau niekam nebereikalinga.
Alt Text
Kai pirmą kartą išgirdome apie Fashion Revolution judėjimą, be galo apsidžiaugėme, kad mes, kaip gamintojai, galime pasidalinti su pasauliu: MES PAGAMINOME JŪSŲ DRABUŽIUS. Ši akcija yra ne viena iš tų, kuriose galėtume ar derėtų dalyvauti, tai tokia akcija, kurioje dalyvauti privalu, ir ne tik mums, bet ir visiems gamintojams, platintojams ar tiekėjams. Skaidrumas – tai pagrindinė šio judėjimo idėja, kuri puikiai leidžia atskleisti visą gaminimo procesą, nuo audimo iki pakavimo. Kadangi viską nuo pradžios iki pabaigos atliekame savo gamykloje, esame laimingi galėdami tuo pasidalinti ir su jumis. Taigi, susipažinkite su mūsų komanda, žmonėmis, kurie paverčia liną tinkamu nešioti ir kasdien naudoti:
Alt Text
Nuo 2020 m. Mes taip pat esame BCI (ang. Better cotton initiative) nariai. BCI - tai pasaulinė ne pelno siekianti organizacija, nešanti žinią apie tvaresnę ūkininkavimo praktiką daugiau nei dviems milijonams medvilnės augintojų 21-oje pasaulio šalių. 2017–18 medvilnės sezono metu licencijuoti BCI ūkininkai užaugino daugiau nei penkis milijonus tonų „better cotton“ – o tai sudaro apie 19% visos medvilnės produkcijos! Skaičiai ir jausmas priklausyti šiai organizacijai yra nuostabūs! Dar geriau žinoti, kai mūsų klientai atpažįsta šias tris raides ir jas vertina taip pat, kaip mes.
Alt Text
Plastiko tarša pasaulyje jau niekam nekelia nuostabos ir nėra paslaptis. Išlieka tik klausimas kiekvienam mūsų – ar norime prie to prisidėti didinant ar mažinant?
Mes tikime, kad jūs norite plastiko vartojimą mažinti ir sąmoningai renkatės daugkartinio naudojimo prekes ir tikrai liksite patenkinti ilgaamžiais, natūraliais lininiais pirkinių bei daiktų saugojimo krepšiais, kurie buvo sukurti panaudojant visas gamybos metu nepanaudotas atraižas, įskaitant ir audinių valus. Trys idėjos puikiai apibrėžia mūsų atliekų mažinimo kolekcijos idėją: Mažink – Naudok dar kartą – rūšiuok!
Alt Text
Be abejo, ne vien didžiuliai poelgiai yra verti vadinti ekologiškais ar „žaliais“. Savo kasdienėje veikloje mes vadovaujamės keletu principų, kurių ilgalaikis poveikis ne ką menkesnis:
• Mes neišmetam atraižų nuo audinių, juos paaukojam socialinėms įstaigoms, iš jų vaikai, seneliai, negalią turintys žmonės daro įvairius darbelius ir rankdarbius;
• Mes siūlome plastikinius pirkinių maišus keisti ilgaamžiais, lininiais;
• Laikomės požiūrio „Pamąstyk prieš spausdinant“, taip mažiname popieriaus išeikvojimą;
• Mūsų visas gamybos procesas vyksta vienoje teritorijoje, o tai užtikrina minimalų teršalų kiekį transportuojant gaminius cechuose;
• Ir žinoma, mes visada rūšiuojame atliekas.

Kai žmogų pasiekia žinia apie jo atrodytų menką, bet reikšmingą prisidėjimą prie tobulėjimo, rezultatai kalba patys už save. Mes įsitikinę, kad šie mūsų veiksmai, tik pradžia to, ką pradėjome skatinami pozityvių minčių apie ekologiją. Besikeičiantis požiūris, naujos galimybės ir technologijos - visa tai mūsų planuose. Niekada nebuvo ir nebus per daug rūpesčio mus supančiai aplinkai.

Kodėl verta rinktis mus

13 argumentų, kodėl verta rinktis AB „Linas“ savo tiekėju:

 1. Net 60 metų patirtis linų tekstilės pramonėje
 2. Profesionali, patyrusi, angliškai, prancūziškai, rusiškai kalbanti komanda, pasiruošusi konsultuoti kuriant kolekcijas;
 3. Stipri dizainerių komanda bei glaudus bendradarbiavimas su chemikalų tiekėjais suteikia galimybę nuolat plėsti asortimentą bei vystyti naujus produktus pagal kliento poreikius;
 4. Platus audinių (svoris 70-400 g/m2, plotis 150-300cm) bei papildomų apdailų pasirinkimas;
 5. Bazinių audinių bei brendo gaminių atsargos - ypač greitam užsakymų vykdymui;
 6. Nuosava kokybės laboratorija;
 7. Greitas pavyzdžių paruošimas ir išsiuntimas: laboratoriniai pavyzdžiai, spalvynai, etalonai, audinių pakabos ir albumėliai;
 8. Galimybė suteikti ekskliuzyvines teises piešiniams;
 9. Sertifikatų ir techninių aprašymų paruošimas;
 10. Visa kolekcija ir gamybinės paslaugos vienoje įmonėje (audimas, apdaila, siuvimas, pakavimas);
 11. Nuo 2003 metų bendrovė dirba pagal visuotinai pripažintus kokybės reikalavimus, atitinkančius OEKO-TEX 100 standartus.
 12. Bendrovėje naudojama elektra gaunama iš atsinaujinančių šaltinių;
 13. Nauja kolekcija, pagaminta iš perdirbtų verpalų, leido tapti organizacijos Fabric Source/Closed Loop nariais.

Alt Text
Alt Text
Alt Text

Pirkimo taisyklės ir minimumai didmenininkams

Kadangi esame gamintojai, mūsų minimumas yra 400mtr spalvai/piešiniui. Užsakant šį minimalų kiekį galima pasirinkti pageidaujamą audinio svorį, sudėtį, piešinį ar spalvą. Galime gaminti kliento sukurtus piešinius, pagal pageidaujamas spalvas ir suteikti ekskliuzyvo teises, t.y. neplatinti ir nerodyti kitiems klientams. Iš pagaminto audinio gali būti siuvami įvairūs namų tekstilės gaminiai. Kadangi savo asortimente turime daugiau nei 2000 skirtingų audinių – būtina pateikti smulkesnę informaciją apie dominančius audinius ar gaminius.
Jeigu mūsų minimalus kiekis jums per didelis:

1) Galite įsigyti audinių ar siūtų gaminių iš mūsų sandėlio likučių. Tuo atveju minimalus kiekis yra 500EUR vienam pirkimui. Prašome atkreipti dėmesį, kad mes negarantuojame, jog jūsų įsigytą produkciją turėsime sandėlyje po tam tikro laiko, jeigu norėsite pakartotinai įsigyti prekių, kadangi likučiai yra riboti. Elektrinio katalogo su sandėlio likučiais mes neturime, tad prašytume kuo konkrečiau aprašyti pageidaujamą įsigyti asortimentą ir mes atsiųsime nuotraukas ar pavyzdžius, ką tuo metu turėsime sandėlyje.

2) Klientams pageidaujantiems įsigyti produkcijos, kuri būtų sandėlyje nuolat – siūlome rinktis iš mūsų kolekcijų. Basic kolekcijoje yra atrinkti populiariausi audiniai, kuriuos visada turėsime sandėlyje ir galėsime išsiųsti nedelsiant. Taip pat šiems audiniams taikoma ypatinga kaina. Basic kolekcijos asortimentą galite peržiūrėti skyrelyje Produkcija/Audiniai. Siūtus gaminius kviečiame rinktis iš mūsų prekės ženklo „Linas“ kolekcijos. Prekių katalogą su didmeninėmis kainomis rasite skyriuje Produkcija/Katalogai. Gaminiai bus supakuoti į dailias dėžutes. Perkant gaminius iš kolekcijų didmeninėmis kainomis – minimumas 500EUR vienam pirkimui.

Jei šie kiekiai jums vis dar per dideli – galite mūsų produkcijos įsigyti iš elektroninės parduotuvės: www.linodovanos.lt
Jeigu turite klausimų – prašome kreiptis nurodytais kontaktais ir mes mielai jums padėsime bei patarsime.

VIRTUALI PARODA

Sveiki atvykę į mūsų virtualų parodų kambarį. Čia rasite naujausias kolekcijas, idėjas ir platų audinių bei siūtų gaminių pasirinkimą. Kilus klausimams susisiekite su mumis el. paštu office@linas.lt – mūsų komanda yra pasirengusi jums padėti priimant geriausius sprendimus.

Spauskite ant pasirinktos kolekcijos, kad ją peržiūrėtumėte.
Platus audinių ir gaminių pasirinkimas, kurį turime sandėlyje

Naujausia siūtų gaminių kolekcija

Audinių kolekcija, kuriai netaikomas minimalaus užsakymo kiekis

2020 metų parodos, kuriose dalyvaujame:

<

FAST TEXTILE 2021 12 01/03

FAST TEXTILE (Lenkija) 2021 12 01/03

<

PremiereVision 2020 02 11/13

Premiere Vision (Prancūzija) 2020 02 11/13

<

Heimtextil 2020 01 7/10

„Heimtextil“ (Vokietija) 2020 01 7/10

Gamybinės paslaugos

AB „LINAS“ bendradarbiaudamas su partneriais teikia šias paslaugas:

Audimo paruošimo paslaugos

Juostinėmis ir partijinėmis metimo mašinomis darome metmenų velenus, metimo plotis 145-175 cm.

Audimo paslaugos

Audžiame lininius ir puslininius audinius, žakardinėmis ir nytkelinėmis audimo staklėmis, skirtus drabužiams, namų tekstilei, taip pat techninius audinius atsižvelgiant į užsakovo pageidaujamas audinio technines savybes, charasteristikas bei norimas spalvas. Galimas audinių svoris 80-400gr., plotis-140-300cm (ribotos plataus audinio galimybės).

Verpalų dažymo paslaugos

 • Dažome lininius ir medvilninius verpalus kubiniais arba aktyviniais dažais.
 • Dažymo partijų svoriai: 600 kg, 300 kg, 96 kg, 76,8 kg, 38,4 kg, 25,6 kg, 19,2 kg, 12,8 kg, 6,4 kg, 1,6kg, 0,8kg (dėmesio, prašome atkreipti dėmesį, jog po dažymo gaunasi 7% štrichuotų verpalų ir 5% masės nuostolių dėl dažymo).

Audinių apdailos paslaugos

Apdailos paslaugos gali būti atliekamos naudojant mūsų ar kliento pateiktus audinius bei gaminius:

 • Balinimas
 • Dažymas - reaktyviniais ar nusiplaunančiais dažais
 • Marginimas – šabloninis marginimas iki 7 spalvų piešinyje
 • Minkštinimas – mechaninis, cheminis, Aero
 • Susodinimas – speciali susitraukimus mažinanti apdaila
 • Specialiosios apdailos - lengvos priežiūros, netepli (purvą ir vandenį atstumianti), nedegi, antimikrobinė ir kt.
 • Audinių padengimo apdaila (kautingas) - Viena iš išskirtinesnių įmonėje atliekamų apdailų; padengimas – tai funkcinio, apsauginio ar dekoratyvinio sluoksnio sudarymas ant medžiagos paviršiaus. Keičiant audinį, chemikalus ir padengimo būdus gaunami nauji išskirtiniai efektai su nauju pritaikymu ir naujomis funkcijomis.
 • NAUJIENA! Gaminių ir drabužių skalbimas, minkštinimas ir dažymas

Siuvimo paslaugos

AB „Linas“ siuva gaminius skirtus namų tekstilei:

 • Gaminiai stalui (staltiesės, takeliai, servetėlės)
 • Gaminiai virtuvei (prijuostės, puodkelės, pirštinės, padėkliukai, rankšluostėliai)
 • Patalynė
 • Gaminiai interjerui (užuolaidos, pagalvėlės)
 • Aksesuarai (rankinės, krepšiai, šalikėliai, kosmetinės)
 • Gaminiai saunai (chalatai, rankšluosčiai, padėkliukai ant kėdžių).

Esami įrengimai leidžia siūti naudojant įvairias operacijas - skirtingo pločio atlankos, viengubas ar dvigubas peltakiavimas, klostavimas, siuvinėjimas, dekoratyvinės siūlės ir pan. Galimi šie priedai – nėriniai, sagos, kilpos, žiedai, dekoratyvinės juostelės, kanteliai ir pan.

Savo gaminamiems produktams įmonė yra gavusi sertifikatą pagal „Oeko-Tex 100“ standartą.