LINO IŠSKIRTINĖS SAVYBĖS

Linas laikomas seniausiu natūraliu augaliniu pluoštu. Apie 5000 m. pr. kr. Egipte jau buvo dėvimi lininiai drabužiai, o lino audinys laikytas šventu ir naudotas maldų ir aukojimų metu bei mumifikuojant Egipto faraonus. Lietuviai linus augino irgi seniai. Linai minimi pačiose seniausiose lietuvių liaudies dainose – darbo dainos susijusios su auginimu, rovimu, verpimu. Tautosakoje linai vadinami šventu augalu, saulės žolynu, moters javu.
Lininis audinys – žmogaus organizmui priimtiniausia ir palankiausia medžiaga: visa, kas žmogaus organizmui naudinga, ji praleidžia, o kas žalinga – nepraleidžia. Lino ląstelė puikiai susiderina su žmogaus organizmo ląstele, sukurdama palankų efektą žmogaus organizmui.

Gaminiai iš lino dėl stiprumo ir praktiškumo plačiai vartojami ir mėgstami namuose, nes ne taip greitai nusidėvi, lengvai skalbiasi. Jie greičiau sugeria drėgmę, dėl to ypatingai tinka rankšluosčiams. Specialiai padengtus gaminius, pavyzdžiui, staltieses, ypač lengva prižiūrėti ir galima naudoti net lauko baldams apdengti. Taip pat linas absorbuoja staigius temperatūros svyravimus, todėl jis puikiai tinka saunai ir voniai skirtiems gaminiams. Kaip žinia, gaminiai iš lino yra ne tik patrauklūs akiai, bet ir ekologiški bei antialergiški, todėl geriausias pasirinkimas – lininė patalynė, kuri tarnaus tikrai ilgą laiką. Moksliniais tyrimais įrodyta, jog miegant lininiuose pataluose, lengviau užmigti, o miegas būna kokybiškesnis.

MITAI APIE LINĄ

Linas traukiasi.

Daugiau ar mažiau, bet po skalbimo traukiasi visi natūralaus pluošto audiniai. Tiems, kam ypač tai aktualu galime pasiūlyti specialią apdailą S4, kuri minimizuoja gaminių susitraukimą po skalbimo. Taip pat prieš siūnant gaminį, rekomenduojama audinį išskalbti.

Linas glamžosi.

Natūralus linas yra glamžus, bet nereikia pamiršti, kad linas ir turi glamžytis, nes tai šio pluošto unikalumas ir išskirtinumas. Norint sumažinti glamžumą, rekomenduojame rinktis lininius audinius, kurių sudėtyje yra kitų pluoštų (medvilnės, viskozės) arba rinktis audinį su specialia lengvos priežiūros apdaila LPA, kuri minimizuoja gaminių glamžymąsi po skalbimo. Svarbiausia nepamiršti, jog po kiekvieno skalbimo audinys minkštėja ir tampa mažiau glamžus.

Linas sunkiai lyginasi.

Taip galvoja tik tie, kurie nežino svarbiausios lino lyginimo taisyklės – lyginti drėgnus, neperdžiūvusius gaminius. Dar viena išeitis mūsų speciali lengvos priežiūros apdaila LPA, kuri minimizuoja gaminių glamžymąsi po skalbimo, gaminiai lengviau lyginasi. Na, o didžiausia pagalbininkė, mūsų manymu, šioje situacijoje yra mada – kadangi šiuo metu madingiausi yra skalbti, nelyginti lininiai gaminiai – išplovei, išdžiovinai, naudoji.

Naujienlaiškis

falgs

Susisiekite

    office@linas.lt +370 45 506100

    S. Kerbedzio str. 23
    LT-35114 Panevezys, Lietuva

    © AB „Linas“. S. Kerbedzio str. 23, LT-35114 Panevezys, Lietuva | Sąlygos ir taisyklės | Sprendimas ITBrolis