Informacija apie koronaviruso (COVID-19) poveikį AB „Linas“ veiklai

Informacija apie koronaviruso (COVID-19)  poveikį AB „Linas“ veiklai

Kovo 31 d., antradienis

Lietuvoje paskelbus karantiną ir Vyriausybei įgyvendinant priemones dėl koronaviruso (COVID-19) prevencijos šalyje, AB „Linas“ (toliau – Bendrovė) informuoja apie  svarbiausius saugos ir organizacinius sprendimus, kuriais siekia užtikrinti savo darbuotojų saugumą ir Bendrovės veiklos tęstinumą.

Bendrovėje parengtas veiklos tęstinumo planas bei suburta ekstremalių situacijų komisija, kuri kasdien stebi situaciją įmonėje ir pagal poreikį koreguoja veiksmų planą.

Bendrovė yra sukaupusi pakankamą žaliavų bei gaminių atsargų, todėl gali užtikrintų klientų poreikį trumpuoju periodu, tačiau kol kas didesnis iššūkis yra produkcijos eksportas, kuris bendrovės portfelyje sudaro daugiau nei 70 procentų. Sutrikus transporto judėjimui tarp Europos valstybių, susidarius spūstims šalių pasieniuose bei esant šiomis sąlygomis veikiančių vežėjų trūkumui, produkciją išvežti tapo ypač sunku. Taip pat daugeliui pasaulio valstybių priėmus sprendimą uždaryti didelę dalį parduotuvių, taip pat uždaromos ir mūsų klientų parduotuvės, kas yra vertinama kaip rizika, kuri gali turėti įtakos bendrovės pardavimų apimtims trumpuoju laikotarpiu. AB “Linas“ reaguodama į susidariusią padėtį,  šiuo metu siekia ženkliai mažinti veiklos sąnaudas, palaipsniui stabdyti produkcijos gamybą atsižvelgiant į gaunamų užsakymų kiekį. Bendrovė atidžiai stebi esamą situaciją ir reguliariai bendrauja su klientais apie jų planus bei sutartinių įsipareigojimų vykdymą.

Taip pat imtasi visų  privalomų ir rekomenduojamų priemonių apsaugojančių bendrovės darbuotojus, klientus bei partnerius. Įmonėje įvestos naujos taisyklės, kuriomis bus vadovaujamasi karantino metu.

Susiklosčius tokiai situacijai, lanksčiau žiūrima į darbo organizavimą. Darbuotojams, kuriems galima, taikomas nepilnos dienos darbo grafikas bei darbas nuotoliniu būdu. Darbuotojams, negalintiems dirbti nuotoliniu būdu, Bendrovėje suteiktos papildomos  dezinfekcijos bei asmeninės saugumo priemonės, ribojamas fizinis kontaktas, taip pat darbuotojai supažindinti su koronaviruso prevencija. Įmonėje atšauktos bet kokios darbuotojų komandiruotės ar vizitai. Nevykdomi suplanuoti mokymai bei kursai. Darbai tęsiami vadovaujantis oficialių institucijų paskelbtomis taisyklėmis ir rekomendacijomis, tam kad maksimaliai užtikrinti darbuotojų saugumą. Taikomų priemonių aktualumas Bendrovėje aptariamas ir peržiūrimas kasdien.

Kaip socialiai atsakinga Bendrovė, AB “Linas“ suteikė paramos audiniais bei asmeninėmis apsaugos priemonėmis (kaukėmis) viešosioms įstaigoms. Bendrovė ir toliau pagal galimybes prisidės prie panašaus pobūdžio iniciatyvų.

Labai tikėtina, kad COVID-19 padarys reikšmingos žalos pasaulio ekonomikai ir finansų rinkoms, tačiau dėl vyraujančio neapibrėžtumo negalima įvertinti galimų Bendrovės finansinių rezultatų .

Daugiau informacijos Bendrovė pateiks kartu su metiniu pranešimu ir metine finansine atskaitomybe.

Pasikeitus veiklos sąlygoms ar esant aiškesniems padariniams Bendrovė pateiks papildomos informacijos.

AB „Linas“ finansų vadovas

Egidijus Mikeliūnas

Tel. (8 45) 506100

 

Naujienlaiškis

falgs

Susisiekite

    office@linas.lt +370 45 506100

    S. Kerbedzio str. 23
    LT-35114 Panevezys, Lietuva

    © AB „Linas“. S. Kerbedzio str. 23, LT-35114 Panevezys, Lietuva | Sąlygos ir taisyklės | Sprendimas ITBrolis