LINO IŠSKIRTINĖS SAVYBĖS
Linas laikomas seniausiu natūraliu augaliniu pluoštu. Apie 5000 m. pr. kr. Egipte jau buvo dėvimi lininiai drabužiai, o lino audinys laikytas šventu ir naudotas maldų ir aukojimų metu bei mumifikuojant Egipto faraonus. Lietuviai linus augino irgi seniai. Linai minimi pačiose seniausiose lietuvių liaudies dainose – darbo dainos susijusios su auginimu, rovimu, verpimu. Tautosakoje linai vadinami šventu augalu, saulės žolynu, moters javu.
Lininis audinys – žmogaus organizmui priimtiniausia ir palankiausia medžiaga: visa, kas žmogaus organizmui naudinga, ji praleidžia, o kas žalinga – nepraleidžia. Lino ląstelė puikiai susiderina su žmogaus organizmo ląstele, sukurdama palankų efektą žmogaus organizmui.
Gaminiai iš lino dėl stiprumo ir praktiškumo plačiai vartojami ir mėgstami namuose, nes ne taip greitai nusidėvi, lengvai skalbiasi. Jie greičiau sugeria drėgmę, dėl to ypatingai tinka rankšluosčiams. Specialiai padengtus gaminius, pavyzdžiui, staltieses, ypač lengva prižiūrėti ir galima naudoti net lauko baldams apdengti. Taip pat linas absorbuoja staigius temperatūros svyravimus, todėl jis puikiai tinka saunai ir voniai skirtiems gaminiams. Kaip žinia, gaminiai iš lino yra ne tik patrauklūs akiai, bet ir ekologiški bei antialergiški, todėl geriausias pasirinkimas – lininė patalynė, kuri tarnaus tikrai ilgą laiką. Moksliniais tyrimais įrodyta, jog miegant lininiuose pataluose, lengviau užmigti, o miegas būna kokybiškesnis.